Mandalina Şenliği Yemek Yarışması

Bodrum mandalinasının sürdürülebilirliği ancak ona katma değer kazandıran yeni ürünler geliştirmekle mümkündür; Slow Food Yaveş Gari Bodrum Birliği olarak 22-24 Aralık Mandalina Şenliğinde 5 atölye, 1 yemek yarışması ve bir kahvaltı ile görev aldık. Bu uğraşın bir örneği olan Yemek Yarışması jürisinde ben ve arkadaşlarım Sibel Yalçın, Ayşe Vural, Fatma Gözütok Satı, Vedat Öncel ve Rıza Batan dikkatli ve titiz bir değerlendirme sonucunda yarışmacıların hazırladıkları mandalina konseptli birbirinden lezzetli yemekler arasında bir seçim yaparken cidden çok zorlandık. Girişimci ev hanımları, mandalina üreticileri ve aşçılık kursu öğrencilerinin katıldığı yemek yarışmasında, mandalinalı çikolata, baklava, tatlı, reçel, dolma, kurabiye, mandalinalı sucuk ve hatta erişte bile vardı.
Yarışma Finalinde Zeliha Sümüş “Mandalinalı Çikolata” ile 1.
Leyla Can “ Mandalinalı Sucuk “ ile 2. Ve Demet Köklükaya “Mandalinalı Tatlı” ile ilk 3 dereceyi paylaştı.
Jüri Özel Ödülü “ Mandalinalı Kurabiye” ile çocuk yarışmacımız Bora Keskiner’e giderken, En yaratıcı yemek ödülü “Mandalina Dolması “ile yarışan Şengül Temiztürk’ün, En Yaratıcı Sunum ödülü ise “Mandalina Ekşisi ile Melek Vural’ın oldu.
Bu yarışmada ödül katkıları ile bize destek veren Bodrum Belediyesi, Boder, Cookplus (Karaca), Duru Bulgur , Nermin Hanım Zeytinliği , Anavarza Bal , Mebant Izolasyon Ve Bant Sanayi Anonim Şirketi , @Paloma Beach Apart Hotel, @Mavi Hotel , Bodrium Otel & You SPA, @Büber Restaurant Edirne Tava Ciğeri, Özel İzan Sağlık Hastanesi ‘ne en kalbi teşekkürlerimizle.
Oya Emerk
Mandalinalı Lezzetler Yemek Yarışması Jüri Bşk. Em. Öğ. Görevlisi
Yemek ve Mekan Yazarı

Karaca Home

https://www.karaca-home.com/

Nermin Hanım Zeytinyağları

https://www.nerminhanim.com/

Anavarza Bal

http://www.anavarzabal.com/anasayfa

Duru Bulgur

http://www.durubulgur.com/

EnPlus

https://www.enplus.com.tr/

BODER

www.boder.org

 

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir